Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, jednak także weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w specjalistycznych sklepach. Lecz nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli lekarze i poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo duży. Najbardziej rozpowszechnione są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • nowych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie wiele się nauczyć. Możemy jeszcze zakupić tylko i całkowicie jedną np łapkę psa do umiejętności robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one niezwykle starannie odwzorowane, dzięki czemu student w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują proces choroby oraz jego poziomy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim grupami jak stawy itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do momentu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również szczególnie ciekawych oraz niezwykłych. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą dodatkowo zaopatrzony jest w uchwyt i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi zrobienie doskonałego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej.

Posiadają również ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa położyć w pewnym miejscu i nauczyć się robić zabiegi.
Właśnie jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak malutkie i aby odtworzyć ich szczegóły powinno się je zwiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Przedstawia on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Idealnie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy nabyć np jak model stopy konia. Występuje on w kilku wzorach i jest wydrukowany jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również wyjątkowo ogromnym zainteresowaniem. Wybór jest wprost ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam odpowiadają zawsze możemy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i polecane spółki, jakie są od lat na rodzimym rynku.